Szkoła Psychoterpaii DDA w mediach

• 21 grudnia 2018
    • Telewizja

Czy święta mogą poprawić relacje w związku?

W filmach świątecznych panuje zwykle sielankowy klimat. W rzeczywistości nasze stosunki z bliskimi nie zawsze układają się idyllicznie. A że okres świąteczny to szczególny moment refleksji, wówczas staramy się naprawić atmosferę w domu oraz stosunki z partnerem. Czy święta mogą poprawić relacje w związku? Zapytaliśmy o to naszych gości. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Paulinę Holtz i psychoterapeutę Cezarego Biernackiego.

dzień dobry tvn
    • 07 grudnia 2018

Jak wygląda życie z DDA?

Co oznacza skrót DDA? Dorosłe dzieci alkoholików to ludzie, którzy wychowywali się z rodzicem alkoholikiem i nie potrafią sobie radzić w dorosłym życiu. Z jakimi problemami zmagają się, kiedy wyprowadzają się od rodziców? Jak wygląda terapia DDA, w której mają szansę uczestniczyć? Czy stworzenie związku z dorosłym dzieckiem alkoholika jest możliwe? Gościem w studiu „Dzień Dobry TVN” był Cezary Biernacki, który odpowiedział na te pytania.

dzień dobry tvn
    • 22 grudnia 2016

Audycja: „Czas niezwykły”

Jakie deficyty emocjonalne mają osoby z DDA? W jaki sposób przebiega ich terapia?

Anna Seweryńska (psychoterapeutka, współzałożycielka Stowarzyszenia Od-Do, które pomaga DDA), Cezary Biernacki (prezes i współtwórca Stowarzyszenia Od-Do), Małgorzata (osoba mająca syndrom DDA)

Polskie Radio Program 3
    • 24 października 2016

Audycja: Strefa Prywatna

W jaki sposób dom rodzinny wpływa na życie dorosłego człowieka? Dlaczego tak fundamentalne znaczenie ma poczucie bezpieczeństwa, zaufania i ważności zapewniane dzieciom przez ich rodziców? O problemach osób z syndromem DDA, szukaniu fachowej pomocy i skutecznych metodach wspieraniu Dorosłych Dzieci Alkoholików w znalezieniu równowagi i spokoju w życiu.

Polskie Radio Program 4
    • 22 grudnia 2015

Audycja: Dość Przemocy

O trudnych świętach dla młodych dorosłych z dysfunkcyjnych rodzin mówią Anna Seweryńska i Cezary Biernacki

TOK FM
    • 06 października 2015
    • Radio

DDA i rodzina jak teatr. Dramaty dzieci alkoholików

DDA to nie choroba, którą możemy jednoznacznie zdiagnozować. Jest to zespół cech, strategii i sposobów, których uczy się dziecko, wzrastające w rodzinie z problemem alkoholowym - mówi Cezary Biernacki.

Audycja: „Klub Trójki”
    • 15 maja 2015
    • Internet

Artykuł: Terapia DDA krokiem do akceptacji siebie

Chcę, potrzebuję, decyduję... Skuteczna i profesjonalna Terapia DDA jest krokiem do akceptacji siebie. Dorastanie w rodzinie alkoholowej może wpłynąć na funkcjonowanie dziecka do tego stopnia, że w dojrzałym życiu może on doświadczać wielu różnych problemów. Syndrom Dorosłego Dziecka Alkoholika nie jest jednak chorobą, a zespołem cech nabytych podczas wychowywania się w dysfunkcyjnym domu.

Wywiad z Cezarym Biernackim
    • 11 marca 2015

Cezary Biernacki o DDA

Cykl audycji z udziałem Cezarego Biernackiego – wypowiedzi na temat syndromu DDA

TVP
    • 28 grudnia 2014
    • Telewizja

Cezary Biernacki w rozmowie na temat alkoholizmu – realny wymiar, przyczyny,  zagrożenia, konsekwencje. „Gorący” temat przed Sylwestrem.

POLSAT NEWS
    • 05 grudnia 2014
    • Telewizja

Dzieci alkoholików i ich droga przez cierpienie

Cezary Biernacki opowiada o sytuacji i problemach Dorosłych Dzieci Alkoholików

Program: „Świat się kręci”
    • 07 listopada 2014

O problemie pijących kobiet w ciąży opowiada Cezary Biernacki

„Wczoraj dziewczynki w piżamach uciekały przed pijaną matką. Tydzień temu ciężarna miała 5 promili alkoholu we krwi i straciła dziecko. Dlaczego coraz więcej matek i kobiet w ciąży sięga po alkohol?”

TVP1 Program: „Pytanie na śniadanie”
    • 21 września 2014

Audycja: Dość Przemocy

O Dorosłych Dzieciach Alkoholików mówili Anna Seweryńska i Cezary Biernacki

TOK FM
    • 18 marca 2014

Audycja: Klimat Popołudnia

O Młodych Dorosłych Dzieciach Alkoholików

Radio Kampus
    • 08 marca 2014

Duchowość i Psychologia

Anna Seweryńska opowiada o roli matki w rodzinie i pijących, uzależnionych kobiet.

Radio Warszawa
    • 04 stycznia 2014
    • Telewizja

Jak się uporać z koszmarem z dzieciństwa?

TVN UWAGA
    • 25 marca 2013

Audycja: Dobranocka

Terapeuci ze Stowarzyszenia OD-DO radzą, jak pomagać dzieciom alkoholików

Jak sobie radzić ze wstydem za rodziców, gdzie szukać pomocy po nieszczęśliwym dzieciństwie, co można zrobić, kiedy przeszłość nie daje o sobie zapomnieć? Rozmowa z Anną Marią Seweryńską i Cezarym Biernackim, terapeutami ze Stowarzyszenia "Od-Do".

Polskie Radio Program 3
    • 15 czerwca 2009
    • Radio

Audycja: Cykl audycji radiowych dla DDA „Na własne nogi”